OBRÓBKA STRUMIENIOWO ŚCIERNA + CYNKOWANIE

 Oferujemy innowacyjny proces obróbki strumieniowo - ściernej. Mechanizm działania oparty jest na uzyskaniu wysokiego ciśnienia nie ze sprężarki a z turbiny zainastalowanej w instalacji. To rozwiązanie pozwala na nadanie prędkości ścierniwu - prędkość dźwięku, co przyspiesza pracę usuwania korozji sześciokrotnie.

  Ważnym elementem tej technologii, jest mozliwość wprowadzenia do procesu uwodnionego inhibitora korozji, w efekcie otrzymujemy to, że proces jest bezpyłowy a powierzchnia zabezpieczona przed korozją. 

Na tym filmie instalacja usuwa grubą warstwę izolacji bitumicznej, co praktycznie w tradycyjnych piaskarkach nie jest mozliwe.
  Podobnie szybko i skutecznie usuwane są grube warstwy korozji, 


 Ponadto, tym samym urządzeniem możemy cynkować, jeżeli w miejsce ścierniwa wprowadzimy pył cynkowy, miedziany, czy aluminiowy. Przełącznik przy rękojeści uruchamia proces cynkowania. Na przykładowym filmie operator przełącza w 50 sekundzie, na cynkowanie. Ten proces idealnie nadaje się do zabezpieczeń dużych konstrukcji, odlewów żeliwnych, ponieważ po uzyskaniu stanu powierzchni Sa 2,5 do 3, możemy zabezpieczyć przed korozją tym samym urządzeniem, bez konieczności nagrzewania detalu.  Urządzenie pozwala na pokrycie cynkiem, miedzią, czy aluminium.


  Również wykorzystując ten sposób aplikacji, rozbudowana wersja z powodzeniem ma zastosowanie do drobnicy,  z powodzeniem zastępując cynkowanie galwaniczne, płomieniowe, czy dyfuzyjne. Zalety:

  • proces nie wymaga stosowania chemii;
  • prosty w zastosowaniu, detale mogą byc pokryte nalotem rdzy;
  • przebiega szybko i dokladnie pokrywa warstwą Zn;
  • jest wydajny i bezpieczny dla środowiska naturalnego;
  • bardzo dobrze pokrywa drobne detale;